Kas yra Guarana? Ir kuo ji naudinga? - Act for bio

Straipsniai

Guarana

Guaranos augalas kilęs iš Amazonės, jo vaisius atrodo kaip akies obuolys ir dažnai apibudinamas kaip keistos išvaizdos supervaisius! Bet kas yra guarana ir kokia jos nauda sveikatai?

Ar esate girdėję apie guaraną? Jei gyvenime bent kartą gėrėte energetinį gėrimą, yra didelė tikimybė, kad jūs jos ragavote.

Nors guarana daugiausia naudojama gėrimų pramonėje dėl joje esančio kofeino kiekio, šiame akį traukiančiame supermaiste yra daug daugiau nei jūs manote!

Kas yra guarana?

Guarana arba „Paullinia cupana“ yra vijoklinis augalas, kilęs iš Amazonės. Jis priklauso muilinių šeimai, kuriai priklauso ličiai.

Žodis guarana kilęs iš Tupių-Gvaranių kalbos žodžio „warana“, kuris reiškia „vaisius kaip žmonių akys“. Taip yra todėl, kad augalas užaugina kavos pupelės dydžio vaisius, kuriuose yra juodos sėklos, apsuptos baltu minkštimu, todėl jis atrodo kaip akies obuolys.

Kalbant apie guaranos sėklų skonį, jos yra labai karčios. Štai kodėl „Your Super“ gamintojai į savo „Energy Bomb“ mišinį deda lukumos vaisių ir bananų, kad sumažinti guaranos kartumą.

Guarana: natūralus kofeino šaltinis

Brazilijos gentys šį Amazonės vaisių šimtmečius naudojo dėl jo gydomųjų ir energijos suteikiančių savybių. Kalbant apie antioksidantus, guaranoje panašiai kaip ir žaliojoje arbatoje, gausu katechinų, saponinų, teobromino ir taninų.

Guarana yra populiari dėl joje esančio natūralaus kofeino kiekio. Sėklose yra iki 6% kofeino ir tai yra 4-6 kartus daugiau nei kavos pupelėse.

Dėl šios priežasties guarana yra įprastas sporto ir energetinių gėrimų ingredientas. Tiesą sakant, 70% guaranos sunaudoja gėrimų pramonė. Kiti 30% naudojami guaranos milteliams gaminti.

guarana cl

6 pagrindiniai guaranos privalumai

1. Guarana yra natūralus energijos didintojas

Jautiesi pavargęs? Nesiek kavos – verčiau siek guaranos!

Guaranoje esantis kofeinas veikia panašiai kaip kiti kofeino turintys gėrimai, blokuodamas adenoziną – neuromediatorių, kuris atpalaiduoja smegenis ir verčia pajausti nuovargį.

Tačiau skirtingai nei kavoje, kofeinas iš guaranos išsiskiria lėtai, taip suteikiant ilgalaikę energiją. Vienas tyrimas parodė, kad guarana sumažina ne tik fizinį, bet ir protinį nuovargį,.

2. Guarana gali apsaugoti nuo vėžio
Nors reikia daugiau tyrimų, yra keletas daug žadančių tyrimų, rodančių guaranos priešvėžinį poveikį. Iki šiol tyrimai rodo, kad guarana apsaugo nuo DNR pažeidimo, slopina vėžio ląstelių augimą ir sukelia vėžio ląstelių mirtį.
Kodėl taip yra? Tyrėjai mano, kad taip yra dėl guaranoje esančių ksantinų – junginių, panašių į kofeiną ir teobrominą.

3. Guarana gali pagerinti gebėjimą mokytis
Kaip ir matcha, guarana turi keletą rimtų smegenų darbą gerinančių savybių.

2007 m. žurnale „Journal of Psychopharmacology“ paskelbtam tyrime mokalininkai ištyrė guaranos poveikį žmonių elgsenai. Rezultatai parodė, kad dalyviai, vartoję 37,5 mg arba 75 mg guaranos, pagerino antrinės atminties našumą, padidino budrumą ir pagerino nuotaiką, taip pagerino pažinimo užduočių atlikimą.

Tačiau, nors kofeinas gali atlikti tam tikrą vaidmenį, mokslininkai nemano, kad tai vienintelė priežastis, kodėl dalyviams sekėsi geriau.

Šiek tiek anksčiau atliktas tyrimas, paskelbtas 2004 m., taip pat parodė, kad dalyviai, gavę guaranos ekstrakto, geriau susikaupė ties savo užduotimis ir jas atliko greičiau.

4. Guarana naudinga širdžiai
Jei ieškote širdžiai sveiko maisto, ieškokite guaranos. Ši braziliška uoga naudinga širdžiai dviem būdais.

Pirma, guarana gali sumažinti širdies priepuolio ir insulto riziką, nes apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo.

Antrasis būdas, kuriuo guarana gali būti naudinga širdžiai, yra apnašų kaupimosi arterijose mažinimas mažinant blogojo cholesterolio oksidaciją.

5. Guarana gali būti naudinga jūsų odai
Visi žinome, kad apsauginiai kremai nuo saulės yra puikus būdas apsaugoti odą nuo žalingų UV spindulių, tačiau kofeinas taip pat gali padėti!

Tyrimai rodo, kad kofeino antioksidacinės savybės apsaugo ląsteles nuo UV spindulių ir pasižymi senėjimą stabdančiomis savybėmis, nes sulėtina odos fotosenėjimo procesą.

6. Guarana gali palengvinti skausmą
Ar žinojote, kad daugumoje nereceptinių vaistų nuo skausmo yra kofeino? Jis taip pat pagerina vaistų efektyvumą 40%!

Kaip tai įmanoma? Kadangi kofeinas jungiasi ir blokuoja adenozino receptorius (pamenate tuos?), iš kurių du yra atsakingi už skausmo jausmo skatinimą.

Dėl didelio kofeino kiekio guaranoje ji gali būti naudinga skausmui malšinti.

Energy Bomb su guarana

Kaip įtraukti guaraną į savo mitybą?

Kaip minėjome anksčiau, šiais laikais didžiausia dalis mūsų sunaudojamos guaranos yra energetiniuose ir sportiniuose gėrimuose. Bet ar kada nors skaitėte energetinio gėrimo sudedamąsias dalis? Tai ne kas kita, kaip sunkiai ištariami žodžiai ir abejotini (cheminiai ir sintetiniai) ingredientai, kurie buvo gauti iš nežinia kur.

Jei ieškote saugesnio ir švaresnio būdo mėgautis guarana, siūlome išbandyti „Energy Bomb” mišinį! Tai sveikesnė alternatyva energetiniams gėrimams ir kavai – iš tikrųjų 1 porcija prilygsta kavos puodeliui!

Nors viena šio mišinio porcija pagal kofeino kiekį prilygsta vienam kavos puodeliui, tačiau energija yra juntama ilgiau, dėl lėčiau išsiskiriančio kofeino, be to išvengiama staigių energijos šuolių ir nukritimų kaip būna išgėrus kavos.

Todėl „Energy Bomb” puikiai tinka prieš treniruotę, arba kai reikia daug ir ilgai trunkančios energijos. Šis mišinys ne tik suteiks jums energijos dėl guaranoje esančio kofeinio, bet ir pridės ištvermės dėl jame esančios piruvinės pipirnės (maca) šaknies.

Jūs ne tik gausite visą tą natūralų guaranos gėrį, bet ir papildomos naudos iš kitų energiją suteikiančių supermaisto produktų, tokių kaip akai  uogos (acai), peruvinės pipirnės šaknis (maca), lukumos vaisiai (lucuma) ir bananai!

Your Super” kompanija ekologiškus guaranos miltelius  gauna iš Brazilijos, kur guaranos sėklos džiovinamos saulėje ir skrudinamos žemoje temperatūroje. Be to, „Energy Bomb” mišinyje nėra jokių dirbtinių priedų, cukraus ar saldiklių, tik ekologiški augalai ir viskas.

Paruošta pagal  yoursuper.eu publikaciją (2022-04-11): „Benefits of the Guarana Fruit”
Autorius: Kristel de Groot

 

Patiko straipsnis? Paremkite mus pasidalindami juo socialiniuose tinkluose!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Kitos naujienos

Kas yra Guarana? Ir kuo ji naudinga?

Guarana Guaranos augalas kilęs iš Amazonės, jo vaisius atrodo kaip akies obuolys ir dažnai apibudinamas kaip keistos išvaizdos supervaisius! Bet

Fizinis aktyvumas ir stresas

Sužinokite, kaip fzinis aktyvumas gali padėti susitvarkyti su stresu ir sumažinti neigiamus streso sukeltus padarinius.

Krepšelis
Imkite nuolaidą!
Prenumeruokite Act4bio naujienas ir pasiimkite 10% nuolaidos kuponą sekančiam apsipirkimui!
    Prenumeruoti
    Sutinku su act4bio.lt privatumo politika.