Detoksikacijos dieta: kaip geriausiai išvalyti savo kūną? - Act for bio

Straipsniai

Detoksikacinės dietos ir organizmo valymai yra populiarūs būdai atstatyti organizmą ir pašalinti iš jo toksinus. Bet ką iš tikrųjų reiškia detoksikacija? Ir koks yra saugiausias, natūralus būdas detoksikuotis?

Domitės detoksikacija ar organizmo valymu, bet nežinote, nuo ko pradėti? Jūs ne vieni!

Dėl protingo marketingo ir nepagrįstų teiginių apie sveikatingumą „detox“ tapo nešvariu penkių raidžių žodžiu. Daugelis žmonių mano, kad detoksikacija yra greitas būdas numesti svorio. Tačiau, iš tikrųjų, tai yra daug daugiau.

Taigi, kas yra detoksikacija? Ar galima natūraliai detoksikuotis arba pašalinti toksinus iš savo kūno? Jei taip, tai koks yra geriausias detoksikacijos būdas?

Ką reiškia detoksikuotis?

Prieš tai, kai jis tapo savotiškai madingu sveikatos ir sveikatingumo žodžiu, dauguma žmonių žodį „detoksikacija“ siejo su reabilitacijos gydymo įstaigomis. Medicininė detoksikacija padeda turintiems priklausomybių saugiai atsikratyti narkotikų ar alkoholio.

Šiandien „detoksikacija“ turi daug reikšmių. Tačiau dažniausiai detoksikacinė dieta arba organizmo valymas yra sveikas būdas atkurti kūno sistemas ir jų funkcijas.

Dauguma žmonių nežino, kad detoksikacija yra vidinis apsivalymo procesas. Jūsų kūnas natūraliai ir labai efektyviai tai daro kiekvieną dieną.

6 organai, kurie sudaro jūsų kūno detoksikacijos sistemą

1. Oda
Oda yra didžiausias mūsų kūno organas – ji yra pirmoji organizmo gynybos linija, apsauganti nuo kenksmingų toksinų, tokių kaip cheminės medžiagos ir sunkieji metalai.

2. Kvėpavimo sistema
Nuo pasyvaus rūkymo iki žiedadulkių ir taršos – per dieną įkvepiame daug nesveikų dalykų. Plaučiai, kurie yra savaime išsivalantys organai, yra kūno oro filtravimo sistema. Kiti kvėpavimo sistemos nariai, tokie kaip smulkūs nosies plaukeliai ir gleivinė, taip pat padeda išvengti kenksmingų medžiagų (pvz., dalelių, dulkių ir bakterijų) patekimo į organizmą.

3. Kepenys
Kepenys yra pagrindinė organizmo filtravimo sistema. Jos atlieka apie 500 funkcijų, įskaitant toksinų (pvz., amoniako) pavertimą atliekų produktais, kraujo valymą ir maistinių medžiagų bei vaistų metabolizmą, kad aprūpintų organizmą kai kuriais svarbiausiais baltymais. Kepenys taip pat gamina metalotioneinus – baltymų rūšį, kuri neutralizuoja kenksmingus sunkiuosius metalus, tokius kaip švinas, kadmis ir gyvsidabris, kad juos būtų galima pašalinti iš organizmo.

4. Inkstai
Ar kada nors susimąstėte, kodėl turite pateikti šlapimo mėginį medicininiams ar narkotikų tyrimams? Už tai galite padėkoti inkstams! Jie padeda organizmui su šlapimu pašalinti maisto, vaistų ir toksinių medžiagų atliekas. Inkstai taip pat padeda filtruoti kraują.

5. Virškinamojo trakto sistema
Jei kada nors buvote apsinuodijęs maistu, patys patyrėte, kaip virškinimo traktas pašalina toksinus iš organizmo per ekskrementus ar vėmimą. Tačiau dar prieš maisto virškinimą virškinimo traktas sunkiai dirba, saugodamas organizmą nuo toksinų. Pavyzdžiui, seilėse esantys fermentai padeda sunaikinti kai kurias bakterijas, skrandyje esanti druskos rūgštis sterilizuoja maistą, o žarnyne esančios gerosios bakterijos apsaugo nuo galimų įsibrovėlių.

6. Limfinė sistema
Limfinė sistema yra organų tinklas, apimantis blužnį, tonziles, užkrūčio liauką ir limfmazgius. Pagrindinė jo funkcija yra limfos (skaidraus, bespalvio skysčio, kuriame yra baltųjų kraujo kūnelių) transportavimas, siekiant pašalinti iš organizmo toksinus, atliekas ir kitas nepageidaujamas medžiagas.

4 požymiai rodantys, kad detoksikacija jums gali būti naudinga

Sveikame kūne jūsų kūno detoksikacija vyksta sklandžiai. Bet kai jūsų kūne prisikaupia toksinų, taip nėra. O kai detoksikacijos sistemos tampa per daug apkrautos, nesvarbu, ar tai būtų sunkieji metalai, maistas, stresas, vaistai ar vidiniai toksinai, mes pradedame jausti įvairius simptomus ir susergame. Štai 4 požymiai, kad jūsų organizmui gali būti naudinga detoksikacija ar valymas:

1. Turite virškinimo problemų
Tai vienas iš akivaizdžiausių požymių, kad jūsų organizmui reikia detoksikacijos. Vidurių užkietėjimas ir pilvo pūtimas yra ne tik nepatogūs, bet ir reiškia, kad jūsų žarnynas yra perkrautas dėl dabartinės dietos. Duokite savo skrandžiui poilsio – kūnas jums už tai padėkos!

2. Jūs VISĄ LAIKĄ trokštate saldumynų
Ar nuolat ieškote ko nors saldaus? Jei taip, gali būti, kad laikas atlikti detoksikaciją. Valgydami visavertį maistą, kuriame gausu maistinių medžiagų, pvz., skaidulų (kurių trūksta daugumoje perdirbtų maisto produktų), galite grįžti į vėžes.

3. Jaučiatės visada pavargęs
Daugelis veiksnių gali prisidėti prie nuovargio, įskaitant jūsų mitybą. Jei jums nusibodo būti nuolat pavargusiais, detoksikacija gali būti tinkamas sprendimas!

4. Turite odos problemų
Toksinai gali pasireikšti įvairiais būdais, įskaitant ir per jūsų odą. Juk tai didžiausias jūsų kūno organas! Jei pastebite, kad padaugėjo aknės simptomų ar spuogų, išsausėja oda ar atsiranda išbėrimai, tai gali būti jūsų kūno būdas pasakyti jums, kad vyksta kažkas negerai.

Detoksikacijos nauda ir šalutinis poveikis

Jūsų kūnas visada detoksikuojasi. Tačiau kai valote savo kūną arba laikotės detoksikacinės dietos, pagerinate ir optimizuojate savo organizmo detoksikacijos sistemų funkcijas ir palaikote savo kūno sveikatą. Taip pat sumažinate kenksmingų medžiagų, patenkančių į jūsų kūną, kiekį.

Pagalvokite apie savo kūną kaip apie automobilį. Kad jūsų automobilis tinkamai veiktų, turite į jį įpilti tinkamo kuro. Taip pat retkarčiais turite jį nuvežti pas mechaniką, kad įsitikintumėte, jog viskas, ko nematote (variklis, stabdžiai ir t.t.), tinkamai veikia, kad nesugestumėte kur nors šalikelėje piko metu.

Trumpalaikė detoksikacija yra gana lengvas būdas išvalyti sistemą, pagerinti miego kokybę, pagreitinti svorio metimą, pagerinti odos išvaizdą, išvalyti protą ir padidinti energijos lygį.

Galbūt to nesuvokiate, bet jūsų organizmui reikia daug dirbti, kad suvirškintų maistą!

Detoksikacijos metu jūs suteikiate savo kūnui poilsio pertrauką, kad jis galėtų pats pasveikti. Jei jis nuolat užsiima virškinimu, kuris atima daug energijos, jūsų kūno giluminio valymo procesai sustoja.

Dažnas šalutinis detoksikacijos poveikis yra: galvos skausmas, bloga nuotaika, šalimas (šaltkrėtis), nuovargis ar bėrimas. Nesijaudinkite; tai ženklas, kad jūsų kūnas dirba ir išskiria toksinus. Kad sumažintumėte detoksikacijos simptomus, gerkite pakankamai vandens.

Geriausias būdas išvalyti savo kūną

Kokia yra geriausia dieta detoksikacijai? Ir dar svarbiau, koks yra saugiausias būdas pašalinti toksinus iš organizmo?

Mes matėme daugybę beprotiškų detoksikuojančių dietų – kelias dienas geriame keistą „limonado“ mišinį, valgome tik kūdikių maistą ir net kasdien atliekame klizmas su kava. FUI!…

Gera naujiena yra tai, kad detoksikuotis ir išvalyti kūną galima saugiai ir lengvai (ir be klizmos).

Geriausia dieta detoksikacijai (ir saugiausias detoksikacijos būdas) yra ta, kuri aprūpina jūsų kūną visomis jam reikalingomis maistinėmis medžiagomis, ir pašalina tas, kurios nereikalingos. Kaip jums tai padaryti? Atsisakykite perdirbto maisto, kuriame yra kenksmingų dažiklių, priedų ir cheminių medžiagų, ir pasitelkite visavertį augalinį maistą.

„Your Super“ kompanijoje mes sukūrėme 5 dienų programą, kuri lydės jus atstatant organizmą detoksikacijos metu, taip pat „Detoksikacijos rinkinį“. Rinkinyje yra 5 supermaisto mišiniai, kad galėtumėte išbandyti daugiau supermaisto produktų, ir elektroninė receptų knyga, kuri įkvėps jus virtuvėje.

Be to, kompanija „Your Super“ norėdama išlikti skaidri, nepriklausomoje laboratorijoje „CITRUSLABS” atliko klinikinį tyrimą tam kad įrodyti 5 dienų „Your Super” detoksikacijos naudą ir veiksmingumą. Taigi šis detoksikacijs būdas yra patvirtintas klinikiniais tyrimais kaip saugus ir efektyvus.

Skirtingai nuo daugelio programų, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas brangioms sultims ar piliulėms, šis planas orientuotas į tikrą, visavertį maistą ir daug maistinių medžiagų turintį supermaistą.

Šio plano saugu laikytis, ir NEREIKIA badauti ar stipriai riboti save. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai valgyti – ir jūs valgote daug!

Šios programos metu iš mitybos taip pat pašalinama:

 • Mėsa
 • Pieno produktai
 • Perdirbti maisto produktai
 • Kofeinas
 • Cukrus
 • Druska
 • Aliejai
 • Priedai ir užpildai

Jeigu ieškote saugaus ir natūralaus detoksikacijos būdo, kurio nauda patvirtinta tyrimais, šis rinkinys sukurtas jums – įsigykite jį dabar: Ekologiškas supermaisto rinkinys DETOKSIKACIJAI, YOUR SUPER*

Parengta pagal „Your Super” 2022-04-06 publikaciją: „Detox Diet: How to (Best) Detox your Body” Publikacijos Autorė: Aurore Vallon
Nuoroda: https://yoursuperfoods.eu/blogs/articles/detox-diet?_pos=1&_psq=detox&_ss=e&_v=1.0 

Patiko straipsnis? Paremkite mus pasidalindami juo socialiniuose tinkluose!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Kitos naujienos

Kas yra Guarana? Ir kuo ji naudinga?

Guarana Guaranos augalas kilęs iš Amazonės, jo vaisius atrodo kaip akies obuolys ir dažnai apibudinamas kaip keistos išvaizdos supervaisius! Bet

Fizinis aktyvumas ir stresas

Sužinokite, kaip fzinis aktyvumas gali padėti susitvarkyti su stresu ir sumažinti neigiamus streso sukeltus padarinius.

Krepšelis
Imkite nuolaidą!
Prenumeruokite Act4bio naujienas ir pasiimkite 10% nuolaidos kuponą sekančiam apsipirkimui!
  Prenumeruoti
  Sutinku su act4bio.lt privatumo politika.